Куди ж подавати клопотання “день за два”?

Куди ж подавати клопотання “день за два”?

Враховуючи, що в тексті Закону України “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання” існує помилка (пропущено слово «до»), суди, які раніше постановили обвинувальні вироки – масово відмовляють у задоволенні клопотань  про зарахування строку попереднього ув’язнення до покарання у вигляді позбавлення волі.

Вочевидь, незабаром з’явиться роз’яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ – яким суд повинен здійснювати зарахування попереднього ув’язнення за новим законом.

Однак, саме по собі питання зарахування попереднього ув’язнення до строку покарання абсолютно не нове – новим є лише кількісний вираз такого зарахування. Адже ще за КПК України (1960 року) відповідно до ст.ст. 401,408 якщо таке зарахування не було здійснено судом, що постановив обвинувальний вирок, то здійснювалося судом за місцем відбування покарання за заявою засудженого або поданням адміністрації установи відбування покарань. У чинному КПК України (2012 року) ст.537, 539 КПК України передбачають вирішення судом питань, які виникають під час виконання вироків.

Підпунктом 4 ч.2 ст.539 визначено коло питань, які розглядаються судами під час виконання вироків саме судами, що постановили такі вироки. Так їх всього чотири (відстрочка виконання вироку, заміна покарання у випадку неможливості виплати штрафу, зняття судимості і “інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку). Отже, до усунення помилки в законі (а це дуже нешвидко і непросто) або до виходу роз’яснення ВССУ про порядок виконання цього закону суди формально не мають обов’язку розглядати таке клопотання, що в більшості випадків і роблять. Ну і це черговий спосіб корупційної схеми – багато хто готовий за шлях додому дати хабаря.

Отже, цілком можливо зробити висновок, що до врегулювання питання застосування Закону України “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання” в частині визначення суду, який повинен розглядати відповідні клопотання, у випадку відмови суду, який постановляв обвинувальний вирок, розглядати клопотання про зарахування строку попереднього ув’язнення до строку покарання – слід звертатися с таким клопотанням до суду за місцем відбування покарання.

Взагалі, така позиція є більш логічною і обґрунтованою, оскільки за місцем відбування покарання засудженим знаходиться всі судові рішення та інформація про його рух, наприклад, для участі у слідчих діях; в той же час суд, який постановляв обвинувальний вирок, не володіє повним обсягом такої інформації.

Оставить комментарий

Реклама
Выбор языка:
Подписка на новости

Введите Ваш email:

Delivered by FeedBurner

Недавние сообщения