Єдиний соціальний внесок (ЄСВ на єдиному податку)

Чи зобов’язаний ФОП сплачувати ЄСВ на єдиному податку?

Не дивлячись на те, що з моменту набрання чинності Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхeвання” (далі – Закон) пройшло вже доволі багато часу, у фізичних осіб-підприємців (ФОП), що обрали спрощену систему сплати податків, та здійснюють свою діяльність без залучення найманої  праці (тобто ті, що підпадають під визначення п.4 ч.1 ст.4 Закону)  – продовжує гостро стояти питання  –  чи зобов’язані вони сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за відсутності доходу?

Приклад: ФОП на єдиному податку без використання найманої праці надає  послуги, оплата за які проводиться щоквартально, або за фактом надання послуг за період у декілька місяців. Договір укладений 01 січня, діяльність з надання послуг здійснюється протягом дев’яти місяців, сплата за договором проводиться у жовтні. Тобто – дев’ять місяців діяльності без доходу. Чи зобов’язаний ФОП платити ЄСВ на єдиному податку за ці дев’ять місяців?
Давайте визначимося чітко з даного питання з точки зору букви закону.

Відповідно до ч.11 ст. 6 Закону  “для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.”

Згідно с п.3 ч.1 ст.7 Закону “база нарахування єдиного внеску для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, – на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.”

Виходячи з даної норми, ФОП вправі самостійно визначити – яку мінімальну суму ЄСВ він сплатить. При цьому Закон встановлює, що ця сума не може бути меншою за мінімальний страховий внесок.

Тут ми маємо так звану бланкетну норму закону – вказівка на “мінімальний страховий внесок” відсилає нас до іншої норми закону, яка визначає значення цього терміну.

Отже, поняття “мінімальний страховий внесок” чітко встановлене п.5 ст.1 Закону: “мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця”.

Таким чином, мінімальний розмір ЄСВ на єдиному податку дорівнює 34,7% від розміру мінімальної заробітної платні (МЗП), встановленої законом на місяць, в якому нарахований дохід.

Що ми маємо? А те, що якщо у січні за нашим прикладом дохід не нараховувався, то значення МЗП у формулі розрахунку ЄСВ просто не існує. Тобто – розмір ЄСВ за місяць, в якому не нарахований дохід, не вбачається можливим розрахувати, оскільки – простою мовою кажучи – немає місяця, для якого необхідно взяти розмір МЗП.

Говорячи математичною мовою – формула розрахунку ЄСВ на єдиному податку за відсутності доходу стає рівнянням з однією невідомою – МЗП – множина значень якої є пустою. Вирішити таке рівняння неможливо.

Таким чином, ФОП на єдиному податку без використання найманої праці НЕ МОЖЕ (не плутати з “не хоче”) сплатити ЄСВ за місяць, в якому немає доходу, оскільки розрахувати значення мінімального страхового внеску не є можливим – не з вини платника.

Крім того, ч.2 ст.9 Закону встановлено, що “обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу)” – що також унеможливлює розрахунок ЄСВ за відсутності документів, які підтверджують дохід, якщо такого доходу немає.

Також хочеться нагадати, що у відповідності до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлені Конституцією та законами України. Тому будь-які претензії посадових осіб підрозділів Пенсійного фонду  України щодо несплати підприємцем ЄСВ на єдиному податку без найманих робітників за період, в якому не нараховувався дохід, – є незаконними та підлягають оскарженню в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Також читайте:

Реклама
Выбор языка:
Подписка на новости

Введите Ваш email:

Delivered by FeedBurner

Недавние сообщения